Telefon

794 130 249

Email

slowmasaze@gmail.com

Masaż kijami bambusowymi

W kulturze chińskiej, indonezyjskiej, czy japońskiej bambus uważany jest za roślinę wzmacniającą energię życiową, przynoszącą bogactwo, leczącą niepłodność i poprawiającą sexualność. 

Masaż bambusami wywodzi się ze starożytnych  Chin. Wykorzystuje się w nim kije o różnej średnicy i długości, które umożliwiają dotarcie do tkanek głębokich mięśni. Zewnętrzna powierzchnia kijów bambusowych pokryta jest krzemionką, która ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego zdrowia naszej skóry, wiązadeł, ścięgien i kości. Wpływ zdrowotny krzemionki na tkanki naszego ciała powoduje, że masaż taki ma znacznie bardziej zdrowotny wpływ na nasze ciało niż normalny masaż manualny.   Masaż taki wspomaga cyrkulację,  zwiększa wrażliwość nerwów czuciowych  wspomaga drenaż limfatyczny, jak również dostarcza uczucia głębokiego relaksu i dobrego samopoczucia. 

Kije bambusowe stosuje się zależnie od ich rozmiarów do masowania różnych partii ciała. Za pomocą małych łodyg masuje się mięśnie dłoni i stóp, kije średnie stosuje się do  uwalniania napięcia mięśniowego i odblokowania punktów spustowych, a największe do masowania dużych partii mięśni.

Jak działa masaż kijami bambusowymi

Masaż kijami bambusowymi poprzez stymulację tkanek głębokich i wprowadzaniu do nich ciepła powoduje usunięcie z nich toksyn i poprawę krążenia co przyczynia się do wybudzenia tych części naszego organizmu z tzw. „stanu uśpionego”. Uczucie oczyszczenia opisywane jest często jako uczucie mrowienia w ciele lub rozchodzącego się w nim ciepła.  

Masaż ten jest używany w różnych technikach, dostosowanych do wymagań klienta (np. masaż antycellulitowy, sportowy lub relaksacyjny), skupia się głównie na masażu tkanek głębokich i jest porównywany do masażu Szwedzkiego.  Masaż ten także idealnie nadaje się do wykonywania masażu techniką łączoną -masaż gorącymi kamieniami w połączeniu z masażem bambusowym – gorące kamienie relaksują i rozgrzewają ciało, a przeprowadzony następnie masaż kijami bambusowymi  dociera w głębsze partie mięśni  powodując ich rozluźnienie i zrelaksowanie.

Zalety masażu kijami bambusowymi

Jak każdy masaż, także i masaż kijami bambusowymi przynosi wiele fizycznych, mentalnych i psychicznych korzyści.  Po masażu kijami bambusowymi uzyskasz  głębokie poczucie relaksu, spokoju i wewnętrznego dobrego samopoczucia. Masaż kijami bambusowymi jest silną i bezpieczną terapią mającą na celu zmniejszenie lub wyeliminowanie stresu związanego ze współczesnym  życiem codziennym. Uważany jest za kompletną terapię, która ma być stosowana obok konwencjonalnej medycyny w leczeniu chorób i łagodzeniu bólu mięśni równocześnie odgrywa bardzo silną rolę prewencyjną.  Korzyści z dawnych form terapii takich jak masaż bambusowy stają się doceniane i naukowo rozumiane dopiero od niedawna.  Dodatkowe zalety masażu kijami bambusowymi, oprócz radzenia sobie ze stresem i promowania dobrego stanu zdrowia:

  • reaktywuje i stymuluje krążenie krwi,
  • łagodzi migreny,
  • poprawia jakość snu i pomaga w bezsenności,
  • pomaga w radzeniu sobie z dolegliwościami układu oddechowego,
  • pomaga złagodzić bóle artretyczne, szczególnie w obrębie szyi i ramion,
  • poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i percepcję nerwów czuciowych,
  • zwiększa elastyczność stawów i mięśni,
  • pobudza aktywność komórkową do naprawy i intensywnie odżywia skórę,
  • rozbija i zmiękcza zrosty,
  • pomaga usunąć kwas mlekowy w celu zmniejszenia bólu.

Dla kogo masaż kijami bambusowymi?

Masaż bambusowy powoduje rozgrzanie tkanek, co ułatwia pozbycia się toksyn a odpowiednie ruchy kijami pomagają wyprowadzić je z organizmu.  Jednocześnie pomaga on  udrożnić przepływ limfy w organizmie i pozbyć się nadmiaru wody. Jest idealnym masażem dla osób chcących pozbyć się toksyn, znakomicie wspomaga procesy odchudzania. Masaż ten poprzez oddziaływanie w głębokie partie głównych mięśni uwalnia z nich napięcie poprzez intensywne ugniatanie. Jest szczególnie polecany dla biegaczy i rowerzystów ponieważ zmiękcza i rozrywa napięcia mięśniowe. Dzięki kilku sesjom masażu możliwe jest zwiększenie wydajności i wytrzymałości sportowej. Dla kobiet, których nogi wydają się „ociężałe” masaż bambusowy pomoże ukoić i złagodzić dyskomfort, a ich nogi zyskają witalność.  Masaż bambusowy może przyspieszyć rehabilitację w przypadku wielu urazów, a uwalnianie endorfin zapewnia organizmowi naturalny efekt przeciwbólowy.

fb-share-icon

Recommended Articles