Telefon

794 130 249

Email

slowmasaze@gmail.com

Masaż cynamonowy pogromca cellulitu

Masaż cynamonowy  jest masażem rozgrzewającym, działa przeciwbólowo (uśmierza bóle artretyczne, reumatyczne), usuwa sztywność mięśni, dodaje energii, ma właściwości pobudzające, a jednocześnie ujędrnia skórę. Wykonywany regularnie przyczynia się do niwelacji cellulitu i pobudza krążenie.

Cynamon i jego właściwości lecznicze są znane i stosowane od wieków w medycynie naturalnej. Jego sekret tkwi w ogromnej zawartości antyoksydantów, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się organizmów. Rozgrzewające właściwości cynamonu doskonale poprawiają ukrwienie części ciała – dzięki masażowi z jego udziałem szybciej zredukujesz cellulit! Za to Twoja skóra w jego miejscu stanie się jędrna i wygładzona. 

Cynamon sposobem na cellulit

Istnieje wiele zabiegów i sposobów na pozbycie się cellulitu, jednak należy stosować je stale, aby uniknąć jego powrotu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Grenoble (Francja) wykazało, że niezwykle skutecznym i naturalnym produktem zwalczającym cellulit może być cynamon – zarówno jego ekstrakty jak i olejki. Badanie to przeprowadzono na 80 kobietach o różnym stopniu rozwoju cellulitu. 40 z nich zostało poddane standardowym masażom antycellulitowym, a pozostałe 40 masażom z wykorzystaniem olejku cynamonowego. Okazało się, że w przypadku pierwszej grupy zaobserwowano redukcję cellulitu o około 40%, podczas, gdy u pań z drugiej grupy było to niemal 60%. (źródło: www.krokdozdrowia.com)

Jak cynamon wpływa na cellulit?

Cellulit jest wynikiem akumulacji toksyn w ciele i problemów z ich wydalaniem, cynamon natomiast działa jak naturalny środek oczyszczający, co sprawia, że pomaga uporać się organizmowi z nadmiarem szkodliwych substancji. Pozbycie się produktów przemiany materii i nadmiaru płynów usprawnia krążenie, co jest kluczowe w skutecznej walce z cellulitem.

.

fb-share-icon

Recommended Articles